Příbram a okolí

Balonářský titul: 
Markýza Jana z Hostomic
Jméno a Příjmení: 
Jana Dvořáčková
Datum letu: 
21. 09. 2018

20. září 2018 jsme se vydali nad Příbram. Máma let dostala k šedesátinám, já byla zvědavá a synovci 10 a 12 let by byli smutní, kdyby o to přišli. S pilotem, panem Luďkem Křížkem, jsme asi v pět odpoledne vzlétli kousek od Svaté Hory v Příbrami a vydali se směr neznámý, převážně nad lesy, loukami a pár vesnicemi. Přistáli jsme v Hostomicích. Let probíhal v pohodě, rychlostí 16-25 světelných let, pardon kilometrů v hodině. A to byste nevěřili, kolik v lesích pobíhá srnčích řízků :).
Hned druhý den jsem dostala 14 fotek od pozemních fotografů, a protože jsem byla po přistání povýšena do šlechtického stavu, zkusila jsem v práci tuhle věc uplatnit. S tím, že markýzy nemakají, jsem ale neuspěla. Fakt nechápu :). Ccc :), to se ještě uvidí. Od kolegů zaznívaly dotazy typu "Můžu vám políbit ruku?" Načež já odpovídala, asi uhodnete jak: "Polibte mi třeba..." A v práci to uteklo, bohužel pomaleji, než let.
A nekecám, měla jsem i balónový sen. Fakt přísahám. Za hranou koše jsem sledovala míjející se špočky stromů a marně se snažila dostat balón výš. Nešlo to. Ve skutečnosti jsme totiž na poli v Hostomicích přistáním vytvořili bezva rýhu, a já nejspíš ve snu došla k závěru, že ve stromech bude vypadat lépe. No, vzbudilo mě to ve dvě ráno a pak jsem už neusnula :). Musela jsem se smát.
Děkujeme ještě jednou, též i sympatickému pozemnímu doprovodu, jakož prostě úplně všem, kteří se na realizaci našeho zážitku podíleli.